گران قیمت ترین خودروهای جهان کدامند؟

گران ترین خودرو در جهان

در سراسر دنیا خودروهایی وجود دارند که تنها یک یا چند مدل از آن ها ساخته شده است؛ زیرا بسیار گران قیمت هستند. این خودرو ها در گروه گران قیمت ترین خودروهای جهان قرار می گیرند. قیمت چنین خودروهایی آنقدر بالاست که اصلا تولید نمی شوند مگر برای آدم های بسیار خاص و مولتی میلیاردر. ساده تر بگویم بر اساس سلیقه ی شخص پولدار از بهترین متریال ها و آپشن ها طراحی و ساخته می شوند. می توان گفت که گران قیمت ترین خودرو های جهان یعنی خودرو های منحصر به فرد؛ که تقریبا هیچ کس نمی تواند صاحب و مالک آنها باشد مگر خیلی خیلی پولدار باشد. وقتی از قیمت بالا صحبت می شود منظور قیمت های میلیون دلاری است که حتی گوش بسیاری از ما حتی به شنیدن آن آشنا هم نیست.

هدف از ساخت گران قیمت ترین خودروهای جهان فقط و فقط برای استفاده ی شخصی توسط پولداران است و شمار تولید آن ها بسیار کم است. این خودروها صرفا جهت حمل و نقل ساخته نمی شوند و یک اثر هنری نیز به حساب می آیند. در ساخت گران قیمت ترین خودروهای جهان، از بالاترین و پیشرفته ترین تکنولوژی موتور،  مدرن ترین و پیشرفته ترین آپشن ها، مرغوب ترین متریال ها برای ساخت بدنه خودرو و طراحی بسیار زیبا استفاده می شود.

بوگاتی یکی از زیباترین و گران ترین خودروهای جهان

گران قیمت ترین خودروهای جهان:

1. Rolls Royce SWEPTAILS   رولز رویس سوپتیل 13 میلیون دلار: به قدری این مدل از خودروهای گران قیمت منحصر به فرد و خاص است که تنها یک نسخه از آن در تمام دنیا وجود دارد، شکل آن شبیه قایق مسابقه ای است.


2. Koenigsegg Ccxr Trevita  کونیگ زگ CcxR ترویتا 4.8 میلیون دلار:  طراحی و ساخت زیبا با میلیون ها الماس در بدنه از ویژگی های منحصر به فرد این خودرو می باشند. چون ساخت این خودرو بسیار مشکل بوده است تنها دو دستگاه از این مدل ساخته شده است.


3. Lamborghini Veneno  لامبورگینی وننو 4.5 میلیون دلار: این خودرو بسیار سبک، با سرعت بالا و آیرودینامیک می باشد.

4. McLaren P1 LM  مک لارن پی وان ال ام 3.6 میلیون دلار: ساخت کشور بریتانیا، الگو و طراحی این خودرو برگرفته از کابین هواپیما می باشد.

5. Lykan HyperSport لیکان هایپر اسپورت 3.4 میلیون دلار: ساخت کشور لبنان با 240 قطعه ی الماس در چراغ های جلوی خودرو و با دوخت طلا در صندلی های آن.


6. Bugatti Veyron Manstory Vivere  بوگاتی ویرون مازوری ویور 3.4 میلیون دلار: ساخت کشور فرانسه با طراحی یک ایرانی به نام کوروش منصوری است و یکی از سریع ترین و گران ترین خودروهای دنیاست.


7. Aston Martin AM- RB 001  آستون مارتین والکری 3.2 میلیون دلار: ساخت کشور بریتانیا، با لقب قدرتمند ترین خودرو تنفس طبیعی جاده هاست. پیش بینی می شود که این خودرو رکورد سریع ترین خودرو را در پیست به خود اختصاص دهد.


8. Ferrari Pininfarina Sergio  فراری پینین فارینا سرجیو 3 میلیون دلار: به نشانه تشکر، نام این ماشین برگرفته از نام یک طراح بزرگ خودرو، سرجیو پینین فارینا است.


9. Pagani Huayra  پاگانی هوایرا 2.8 میلیون دلار: ساخت کشور ایتالیا است و به دلیل سرعت بسیار بالا لقب هایپر ماشین و الهه بادها در آمریکای جنوبی، متعلق به این خودرو می باشد؛

10.  Bugatti Chiron  ساخت کشور فرانسه است و فرمان پذیری راحت، سرعت بالا، طراحی منحصر به فرد و خاص و زیبا، رنگ بدنه فیبر کربن از ویژگی های این خودرو گران قیمت است. ( 2.7 میلیون دلار)