کم مصرف ترین خودروهای ایران کدامند؟

رفت با شرایط بد اقتصادی و مشکل گران شدن بنزین عاقلانه ترین کار این است که با کم مصرف ترین خودروهای ایران عزیزمان آشنا شوید. اگر قصد خرید خودرو را دارید بهتر است از هم اکنون به فکر باشید و بسیاری از مشکلات بعد از خرید خودرو را قبل از خرید، تنها با انتخاب خودرو کم مصرف حل کنید.

همزمان با افزایش قیمت بنزین، مشکلات زیادی نیز به وجود آمد. یکی از آن مشکلات، تامین سوخت خودروهای پر مصرف بود. برخی مشکل خود را این گونه حل کردند؛ یا خودرو کم مصرف خریدند و یا خودرو شان را دوگانه سوز( گازسوز) کردند.

خط تولیدات خودروهای داخلی نیز تغییر مسیر داد و به دنبال تولید خودروهای کم مصرف، گازی و برقی.

مشکل بزرگی وجود دارد؛ این که تقریبا بیشتر خودروهای داخلی به خاطر تحریم و به دلیل بهره مندی از تکنولوژی های قدیمی عملا در مقایسه با کم مصرف ترین خودروهای خارجی ، در واقع کم مصرف نیستند. تمامی اعداد و رقم ها بر طبق مشخصات فنی خودروها می باشد و در دنیای واقعی مصرفی بیش از این ارقام دارند و قطعا شرایط آب و هوایی نیز تاثیر فراوانی بر آنها خواهد گذاشت. تنها خودروهای هیبریدی و برقی هستند که در آمار کم مصرف ترین خودروها قرار می گیرند که هنوز تولید چندانی در ایران ندارند.

تندر 90 از خودروهای کم مصرف

 به طور کلی خودروهای هیبریدی، پلاگین هیبریدی، الکتریکی و گازسوز در گروه کم مصرف ترین خودروهای ایران و جهان قرار می گیرند. به امید روزی که خیابان ها و بزرگراه های کشورمان از این مدل خودروها پر شود.

پژو پارس

کم مصرف ترین خودروهای ایران:

خودروهای زیر، آن دسته از خودروهایی هستند که در ایران مونتاژ و تولید می شوند و مصرف سوخت شان بنزین است؛

1. تندر90: با قدرت 110 اسب بخار در دو سیکل شهری و سیکل ترکیبی ( مصرف سوخت سیکل شهری 6.5 لیتر و مصرف سوخت سیکل ترکیبی آن 8 لیتر است.)

2. پژو 206: چندین سال است که این خودرو جزء کم مصرف ترین خودروهای ایران به حساب می آید. تیپ دو این مدل با قدرت 75 اسب بخار 7.5 لیتر در سیکل شهری و 4.9 لیتر در سیکل ترکیبی مصرف سوخت دارد. این خودرو در شمار محبوب ترین خودروها در ایران است.

3. خودرو سمند LX : با قدرت 114 اسب بخار، مصرفی معدل 7.5 لیتر سوخت دارد.

4. پژو پارس و پژو 405: از گروه پژوها هستند و میزان مصرف سوخت آنها بین 5 تا 8 لیتر است.

5. خودروهای پراید قدیمی: خودروهایی که ساخت شان به 4 تا 10 سال پیش برمی گردد در حدود 6.8 لیتر در هر 100 کیلومتر سوخت استفاده می کنند. این در حالی است که اگر پراید شما از نمونه های جدید باشد بالای 8 لیتر مصرف سوخت دارد.

6. ام وی ام 110: دارای سه سیلندر و 52 اسب بخار، مصرف سوختی در حدود 8.5 لیتر شهری و 5.4 لیتر در بزرگراه ها می باشد. الته نمونه وارداتی آن چهار سیلندری است.

 اگر بخواهیم از کم مصرف ترین خودروهای وارداتی ایران نام ببریم، می توانیم خودروهای زیر را بشماریم: مینی کلابمن پلاگین هیبرید، بی ام و 8، تویوتا کمری هیبرید، هیوندای سوناتا و ..... البته تمامی آنها قیمت بالایی نسبت به خودروهای تولیدات داخلی دارند.

از کم مصرف ترین خودروهای ایران خریداری می کنیم تا در هزینه و مصرف سوخت صرفه جویی کنیم و با طبیعت دوست باشیم.