چگونگی محافظت از رنگ خودرو

1398-04-17 | نوشته شده توسط:کاراِف
در این مطلب سعی داریم نکاتی را برای مراقبت بهتر از رنگ خودروی خود در مواجهه با اتفاقات روزانه مطرح و با یکدیگر مرور کنیم.

اثر صمغ و شیره درختان

اثر صمغ و شیره درختان باعث تخریب فیلم رنگ می شود.
راه حل: اثر شیره درختان ویا قطران را با مواد الکلی از روی سطح پاک کنید.
همیشه به محض مشاهده اثر صمغ و شیره درختان، خودرو را کاملا” تمیز کنید، زیرا تا زمانی که چسبنده است، می توان آن را از روی بدنه پاک کرد و در زمانی که خشک شده است با مواد الکلی بدنه را تمیز کنید و سپس خودرو را بشویید.

اثر بنزین

اثر لکه بنزین خارج شده از باک بنزین
راه حل: سعی کنید باک را کاملاً پر نکنید و پس از خارج شدن بنزین از باک آن را با پارچه نرم تمیز کنید.
تا جایی که امکان دارد از پر کردن بیش از حد باک، دوری کنید و در هر صورت اگر این اتفاق بیافتد بهتر است با پارچه نرم، منطقه آلوده را پاک نمایید.

اثر قهوه یا شربت ها

بیشتر شربت ها دارای کربنات و اسیدهایی هستند که می توانند بر روی پوشش کیلیر اثر مخرب داشته باشند.
راه حل: شستشوی بدنه
در هنگام مسافرت، ممکن است در هنگام استراحت و مصرف چای و قهوه یا نسکافه با مواد شیرین، مقداری از شربت فوق بر روی رنگ بدنه بریزد، خیلی از نوشیدنی ها از مواد اسیدی هستند و اسید می تواند بر روی رنگ اثر مخرب داشته باشد خصوصاً اگر زمان زیادی از ریختن مواد بر روی فیلم رنگ گذشته باشد و باعث سخت شدن مواد گردد و اگر از مواد کربنات و شکر استفاده شده باشد باید هر چه سریع تر آن منطقه را تمیز کرد.

اثر حشرات

اثر مواد اسیدی حشرات بر روی رنگ
راه حل: شستشوی ماشین
هنگام عبور در جاده ها خصوصاً در جاده های خارج از شهر و در زمان های غروب، اثرات حشرات را بر روی بدنه خودرو دیده باشید، بدن این حشرات به علت داشتن مواد اسیدی، در صورتی که به موقع تمییز نشوند موجب تخریب رنگ می شود لذا بهترین راه حل شستشوی سریع ماشین است.
منبع : Car information

نظرات کاربران

یک دیدگاه ارسال کنید

دیدگاهی وجود ندارد