هنگام خرید و فروش خودرو به چه مواردی دقت کنیم؟

هرسال میلیون ها خودرو در سراسر دنیا تولید می شوند تا به سرعت بسیار زیاد زندگی امروزی بیفزایند. با توجه به تولید بسیار زیاد خودرو، امری طبیعی است که خرید و فروش خودرو نیز ، افزایش و گسترش یابد.

خرید و فروش خودرو در دو حالت انجام می شود: خرید و فروش خودرو نو و صفر و یا خرید و فروش خودرو دست دوم و کارکرده. خودرو کارکرده گاهی اوقات در حد یک خودرو نو و صفر می باشد. در بازار خرید و فروش خودرو، به خودرویی که 80 کیلومتر یا کمتر کارکرد دارد، نام خودرو صفر اطلاق می شود.

نکات لازم در هنگام خرید و فروش خودرو:

اگر به دنبال خرید خودرو نو و صفر هستید، تقریبا خیال تان آسوده است زیرا خودرو صفر، از به روزترین و مدرن ترین امکانات برخوردار است، تضمین شده و دارای گارانتی است و تا سال ها دچار هیچ گونه خرابی نخواهد شد؛ اما توصیه ما حتی کارشناسی خودرو صفر با توجه به گزارشات و شکایات رسیده هم بهتره انجام شه ، اما اگر به دنبال خرید خودرو کارکرده هستید نکات زیر را در نظر بگیرید:

1. هیچ خودرویی را بدون کارشناسی معامله و خریداری نکنید. فقط یک کارشناس متخصص و فنی و باتجربه می تواند خودرو مورد نظرتان را از نظر فنی، رنگ، بدنه و موتر ماشین کارشناسی کند؛ لطفا از نظرهای کارشناسی دوستان نابلد تان استفاده نکنید.

2. اگر به هر دلیل نتوانستید از نظر کارشناس متخصص استفاده کنید، خودتان موارد زیر را چک کنید: شاسی های ماشین را بررسی کنید، سقف و ستون ماشین را چک کنید و مطمئن شوید که سقف ماشین فابریک است و تعویض نشده است، دقت کنید که زیر خودرو و گلگیرهای ماشین دچار پوسیدگی نشده باشند؛ زیرا در هنگام بارش باران آب به داخل نفوذ می کند، چک کنید که تسمه تایم بیش از 70000 کیلومتر کار نکرده باشد در این صورت نیاز به تعویض دارد، دود گاز اگزوز را بررسی کنید، اگر آبی باشد یعنی موتور خودرو خراب است، بیمه نامه را به دقت مطالعه کنید، میزان مسافت طی شده و کارکرد ماشین را بررسی کنید، هر چقدر این عدد بالاتر باشد عمرخودرو بیشتر و خودرو فرسوده تر است.

کارشناسی خودرو قبل از خرید

3. در خرید و فروش خودرو به هیچ وجه عجله نکنید و احساساتی برخورد نکنید، و به خاطر قیمت پایین و یا بالای یک خودرو خودتان و خانواده تان را متضرر نکنید. حتما از قیمت های آنلاین خودرویی که انتخاب کرده اید با اطلاع باشید.

4. معیارها و ملاک هایی که در خرید و فروش خودرو مهم و موثر هستند عبارتند از؛ ظاهر و زیبایی، میزان کارکرد، دارا بودن تجهیزات مربوط به آن خودرو و اطمینان یافتن از سلامتی آن ها، قیمت معقولانه و منطقی خودرو مورد نظر.

5. در هنگام خرید و فروش خودرو حتما در تنظیم قولنامه، تنظیم سند و تعویض پلاک خودرو دقت کنید و در زمان مناسب پی گیر باشید.

6. کلیه ی مراحل حقوقی خرید و فروش خودرو را با دقت و حساسیت زیاد انجام داده و پی گیری کنید. بهترین مکان برای انجام این کار در بنگاه های معتبر می باشد.

توصیه کاراِف به شما :

لزوم استفاده از کارشناسی خودرو برای خودروهای کارکرده و حتی صفر کیلومتر برای بررسی وضعیت بدنه و موتور و آپشن خودروها، یک امر کاملا منطقی است . مخصوصا با توجه به مسائل کارشناسانه برای خرید و فروش خودروها می توانیم عملا به خطرناک بودن معامله خودرو بدون استفاده از تجربه یک کارشناس خودرو مجرب پی ببریم.

  مهمترین و اولین اصل  در خرید و فروش خودرو  ،  اعتماد بی‌جا نکنید. اجناس را حضوری، پس از بازدید و چک کردن توسط کارشناسان خبره در این زمینه خریداری نمایید وظیفه ما در اختیار گذاشتن دانش کارشناسی خودرو و موارد مرتبط حقوقی در زمینه های ذکر شده در اختیار مشتریان محترم می باشد برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید و یا به سایت https://.carf.ir مراجعه نمایید .