به نقل از باشگاه خبرنگاران ، رئیس سازمان استاندارد در آئین تقدیر از واحد‌های نمونه استان تهران، اظهار کرد: استاندارد می‌تواند به عنوان زیر ساخت اقتصادی کشور به حساب‌ اید و امید می‌رود که مشکلات فعالان اقتصادی، مرتفع شود.او با اشاره به اینکه استاندارد، تنها در حوزه کالا و خدمات به کار نمی‌آید، تصریح کرد: این در حالی است که که استاندارد در دنیا جای بحث دارد.

 

وی افزود: جلسات متعدد شورای‌عالی استاندارد کشور به فواصل کم برگزار می‌شود که نشان‌دهنده اهمیت موضوع استاندارد و اهمیت دادن مسئولان به آن است.

 

پیروزبخت تصریح کرد: مباحث خودرو و تدوین سند یکپارچگی غذا در شورای‌عالی استاندارد به نتیجه رسید.

 

این مقام مسئول تاکید کرد: اگر بر حضور در سازمان جهانی استاندارد، کدکس، سازمان استاندارد کشور‌های اسلامی و... اصرار داریم، به دلیل حفظ کیان اقتصادی کشورمان و جلوگیری از نفوذ اقتصادی بیگانگان است.

 

وی، رشد و توسعه اقتصادی کشور‌های اروپایی در اواخر دهه 90 میلادی را یادآور شد و افزود در آن سال‌ها این کشور‌ها برای رهایی از مشکلات زیست محیطی و آب مورد استفاده، با طراحی استاندارد‌های جدید، تولید فولاد را در کشورشان محدود و تمایل به استفاده از تولیدات کشورمان داشتند.

 

پیروزبخت بر پایه‌گذاری درست صنعتی در همه بنگاه‌های اقتصادی تاکید کرد و افزود: در حالی که در دهه‌های 80 و 90 بسیاری وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها کارشناسان غیرمرتبط با موضوعات را به جلسات استاندارد می‌فرستادند، امروز همان‌ها به استاندارد‌ها معترضند.

 

وی همچنین بر لزوم استفاده از بسته‌های حمایتی سازمان ملی استاندارد برای تولید تاکید کرد که حاصل جلسات مختلف این سازمان با سازمان‌ها و بخش خصوصی است.

 

این مسوول، به پیشی گرفتن صادرات از واردات با وجود همه مشکلات و نارسایی‌ها اشاره و آن را حاصل صبر و تحمل در برابر تحریم‌ها و سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی برشمرد.