معرفی هیوندای کونا  2022 Hyundai kona ( 2022 )

هیوندای کونا مدل 2022 وارد بازار شد. با معرفی هیوندای کونا به شما کمک می کنیم که اطلاعات کافی و مفیدی را در مورد این خودرو به دست آورید.

خودروی هیوندا یک خودرو الکتریکی و شاسی بلند است و با تغییراتی در ظاهر و داخل آن به بازار خودرو پا نهاده است؛ تغییراتی در آپشن ها و امکانات خودرو و تغییراتی در داخل کابین آن.

موتور این خودرو چهار سیلندری و با قدرت 276 اسب بخار و بسیار قدرتمند است. تمامی خودروهای شرکت هیوندا بسیار قدرتمند هستند: ولستر،توسان، کونا، النترا و سوناتا.

خودروی هیوندای کونا با خودروهایی چون تسلا و کراس اور و شورلت بولت رقابت می کند.

ویژگی های هیوندای کونا:

صدای گوش نواز اگزوزها به دلیل موتور توربو لگ.

با فشار دادن دکمه  N Grip Shift  چیزی در حدود 286 اسب بخار تولید می شود و این قدرت در سبقت گرفتن می تواند مفید باشد.

طراحی جدید با چراغ های جلو باریک.

زوارهای تغاری گلگیر رنگ شده متناسب با بدنه ی خودرو.

موتور الکتریکی با قدرت 201 اسب بخار و انتقال نیرو به چرخ های جلو.

طی مسافتی بیش از 415 کیلومتر.

ایجاد برخی تغییرات در داخل خودرو مانند: صفحه نمایش 10/25 اینچی با قابلیت سازگاری با اپل کارپلی و اندروید اتو، نمایشگر جلو داشبورد، تزئینات کنار داشبورد، پشتیبانی از چندین دستگاه بلوتوث، کنترل خودروی هیوندای کونا از طریق گوشی های هوشمند و شیشه جلوی ضد صوت کاملا جدید، صندلی هایی از جنس چرم مصنوعی با طراحی شبیه صندلی های سوناتا.

بافت های خشن تر و تیزتر در ساختار جلو پنجره ها و سپر عقب خودرو.

اگزوز دوگانه ی بزرگ.

به دلیل وجود سیستم شارژدهی، ظرفیت باتری از 10 تا 80 درصد ارتقا می یابد و این اتفاق در 47 دقیقه انجام می شود.

هیوندای کونا 2022

شعاع حرکتی مناسب.

طبق ادعای شرکت هیوندای این خودرو می تواند سرعت خود را در مدت زمان حدود 6 ثانیه از صفر به صد کیلومتر بر ساعت برساند و این ویژگی را مدیون گیربکس های 8 سرعته است؛ دقیقا شبیه خودروهای ولستر M وN Line سوناتا.

رینگ های آلومینیومی 19 اینچی و لاستیک های P-Zero زیبایی و قدرت این خودرو را دو چندان کرده اند.

با تمامی تغییرات در ساختار هیوندای کونا، وزن خودرو 1515 کیلوگرم است؛ که آپشن مناسبی برای این خودرو می باشد.

راننده می تواند از 5 حالت برای رانندگی استفاده کند؛ یعنی حق انتخاب از بین 5 حالت رانندگی برای هر راننده ای مهیاست: 1. اکو یا اقتصادی 2. نرمال 3. اسپرت 4.N  و 5. شخصی.

اما حالت های متفاوت رانندگی چه تغییراتی را  ایجاد می کنند؟! با تغییر حالت رانندگی، نحوه ی واکنش موتور به پدال گاز تغییر خواهد کرد و از دیگر فاکتورهایی که تغییر می کنند عبارتند از ؛ کنترل های پایداری، فرمان پذیری، کشش و صدای اگزوز.

قابلیت های منحصر به فرد و امنیتی هیوندای کونا N :

ترمز خودکار اضطراری، سیستم کمک دهنده برای نگه داشتن خودرو در میان خطوط، نور بالای فعال و خودکار، کنترل و جلوگیری از تصادف کردن در نقاط کور و کروز کنترل از قابلیت های امنیتی این خودرو می باشند.

طراحی زیبای داخل هیوندای کونا