سیستم پارک خودکار مرسدس بنز رونمایی شد

1398-05-10 | نوشته شده توسط:کاراِف

نحوه کار سیستم یاد شده به گونه است که مالک در ابتدای پارکینگ از خودرو خود خارج شده و از طریق گوشی همراه خود سیستم پارک خودکار را فعال می کند سپس خودرو در طول پارکینگ حرکت کرده و بدون دخالت راننده یا مالک در جای پارک از پیش تعیین شده قرار می گیرد.


حسگرهای بوش (Bosch) در سرتاسر پارکینگ همراه‌با گیرنده‌های ساخت دایملر که در درون خودرو قرار دارد، امنیتوسیله‌ی نقلیه در راهروهای پارکینگ را برقرار می‌کنند. اگر مانعی تشخیص داده شود، خودرو به‌صورت خودکار می‌ایستد.این سیستم از فناوری خودران سطح ۴ استفاده می‌کند که توسط انجمن خودروسازان تحت عنوان «رانندگی بدون راننده در منطقه‌ی جغرافیایی مجزا» تعریف شده است.


گروه خودروسازی دایملر می‌گوید سیستم مذکور یک ایده‌ی امنیتی، مناسب جهت آزمایش و گرفتن تأییدیه است که می‌توان آن را فراتر از پروژه‌ی آزمایشی به کار برد.از آنجا که هیچ چارچوب قانونی مشخصی برای سیستم خدمات پارکینگ خودکار موجود نیست، سازمان اداری منطقه‌ی اشتوتگارت و حمل‌ونقل محلی، در طول پروژه برای ارزیابی ایمنی عملیاتی، با دایملر همکاری می‌کردند.
دکتر مارکوس هین، عضو هیئت مدیره‌ی بوش عنوان کرد:

رانندگی و پارک خودکار، زیرساخت‌های مهمی برای آینده هستند. سیستم پارک خودکار نشان می‌دهد که ما در امتداد این مسیر توسعه، پیشرفت کرده‌ایم.

 پروژه‌ی یادشده جدیدترین همکاری بین دایملر و بوش محسوب می‌شود. بوش در حال حاضر مشغول توسعه‌ی نرم‌افزار هوش‌مصنوعی برای برنامه‌ی تاکسی‌های بدون راننده‌ی دایملر است و با توجه به تصاویر منتشرشده‌ی اخیر به نظر می‌رسد که آزمایش سوختی ترکیبی بوش و دایملر هم در حال اجرا است.
منبع : پردیس خودرو

نظرات کاربران

یک دیدگاه ارسال کنید

دیدگاهی وجود ندارد