خرید لیزینگی خودرو راهکار خریداران
با افزایش قیمت خودرو و کاهش قدرت خرید، در کنار افزایش روز به روز قیمت خودرو، در حال حاضر خرید اقساطی خودرو بهترین گزینه می‌باشد. چه بسا بسیاری از ما برای خرید خودرو مورد نظر پس انداز کردیم ولی بجای خرید آن، تنها نظاره گر افزایش چند برابری خودرو بوده‌ایم در حالیکه خریدارانی که در سال گذشته با پول خود به صورت اقساطی خرید کرده‌اند در حال حاضر داراییشان چند برابر شده، به عنوان نمونه شخصی که در 2 سال پیش خودروی خود سراتو آپشنال 2000 را اقساطی و به قیمت 106میلیون خریده در حال حاضر همان خودرو که به مدت 2 سال و حدود   40.000 کیلومتر کارکرده حدود 350 تا 370میلیون تومان ارزش دارد. عددی که رشد آن بسیار بیشتر از سود یا به عبارتی بهره خرید لیزینگی می‌باشد. همین امر اهمیت و نیاز به لیزینگ را در این بازار رو به رشد و دارای تورم نشان می‌دهد. ولی با چه شرایطی؟!!!


 

کلاهبرداری در روز روشن!!
با توجه به تقاضا بالا در بازار خودرو و ممنوعیت واردات و عدم عرضه خودروی جدید که تنها به پیش فروش های بلند مدت بسنده کرده‌اند، بسیاری از فروشندگان در قالب فروش اقساطی شروع به پیش فروش اقساطی خودروها کرده و مردم از سردرگمی و ناچاری از قیمتهای بالا به دام آنها می‌افتند. همچنین در حالت دیگر بسیاری از آنها که فروش اقساطی انجام داده‌اند در کنار دریافت سودهای گزاف، بعداز پایان اقساط خودرو، برای سند زدن و از رهن خارج کردن خودرو طلب مبالغ زیادی از خریدار می‌کنند.
محدودیت های خرید لیزینگی:
شرکت‌های لیزینگی عموما هر ماشینی را لیزینگ نمی‌کنند و یا فقط خودروهای صفر را لیزینگ کرده و یا به علت پیچیدگی‌ها ارزش گذاری برای مدل و کیلومتر و ساخت آن محدودیت می‌گذارند، این در حالی است که به علت ممنوعیت واردات و کم بودن عرضه به نسبت تقاضا، حجم بسیاری از معاملات خودروی کارکرده می‌باشد. در نتیجه حق انتخاب خریدار به نسبت بودجه‌ای که در نظر گرفته بسیار کم می‌شود.
محدودیت بعدی که بسیار هم مهم است وضعیت سند خودرو است. در خریدهای لیزینگی سند خودرو به نام شرکت باقی می‌ماند و یا در بهترین حالت در رهن شرکت می‌ماند که محدودیت زیادی برای خریدار بوجود می‌آورد. هیچکس از آینده خبر ندارد و خریدار اگر نیاز مبرم به فروش خودرو خود پیدا کند نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. البته گزینه تسویه زودتر از موعد راهکار این قضیه است ولی بسیاری از شرکتهای لیزینگی حتی گزینه تسویه زودتر از موعد را نیز حذف کرده‌اند و یا هزینه اضافی بابت اینکار از خریدار می‌گیرند. 


چگونه خرید خوب و مطمئن داشته باشیم؟
برای خرید لیزینگی اولین و مهمترین کار استفاده از شرکتهای معتبر و ثبت شده می‌باشد ولی نیاز مبرم به یک مشاور خوب دارید تا بدانید کدامشان بهترین شرایط را با توجه بودجه و هدف شما در اختیارتان می‌گذارند. همچنین برای استفاده از تسهیلات بانکی باید به بانکها مراجعه کرد ولی مراحل پیچیده و سخت برای گرفتن وام بانکی نباید فراموش کرد. هرکدام دارای مزایا و معایب خود می‌باشند ولی باتوجه به گستردگی و شرایط متنوع اینکه شما تصمیم بگیرید از کدام می‌خواهید و یا می‌توانید استفاده کنید ساده نخواهد بود.

راهکار چیست؟

شرکت کاراِف (www.carf.ir) به واسطه پشتوانه و اعتبار خود و با قراردادی که با بانک ها و شرکت‌های معتبر لیزینگ منعقد کرده به راحتی و در کمترین زمان برای متقاضیان خرید خودرو اقساطی، تسهیلات بانکی و شرایط لیزینگ را فراهم می‌کند. تمامی فرایندها در چهارچووب پروتکل قانونی و نرخ‌های مصوب انجام می‌شود و متقاضی به راحتی می‌تواند خودروی مورد نظر خود را بدون هیچ محدودیتی خریداری کند.


از مزایای تسهیلات ارایه شده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
-    اعطای تسهیلات تا مبلغ  600 میلیون تومان با نرخ‌های مصوب بانکی
-    سند خودرو به نام خریدار و امکان آزاد بودن آن
-    اقساط تا 60 ماه
-    امکان تسویه زودتر از موعد
-    بدون محدودیت در برند، مدل، کیلومتر و سال ساخت
-    عدم نیاز به بیمه بدنه اجباری
-    وجود طرح‌های متنوع و متناسب با هر بودجه
-    وجود شرایط ویژه برای مشاغل خاص (پزشکان، مهندسان، وکلا، سردفتران، اعضای هیئت علمی دانشگاه، خلبانان و ناخدایان)
تنها با ثبت درخواست در سایت شرکت کاراِف (www.carf.ir) و یا تماس با مشاوران کاراِف می‌توانید به سادگی از این تسهیلات در کمترین زمان استفاده کرده و بدون هرگونه محدودیت خودرو مدنظر خود را خریداری کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش لیزینگ مراجعه کنید و یا با شماره تلفن 02144087352 تماس بگیرید.