اتوبانهای آلمان شاهد باندهای برقی

1398-02-25 | نوشته شده توسط:کاراِف

به نقل از بلومبرگ، نخستین نمونه از این نوع تردد روز سه‌شنبه هفتم مه در اتوبان شماره پنج در جنوب ایالت هسن راه‌اندازی شد.

هم‌اکنون باند راست اتوبان پنج در هر دو جهت در مسیری پنج کیلومتری به کابل الکتریکی مجهز شده است. در این اتوبان روزانه 130 هزار خودرو حرکت می‌کنند که حداقل 10 درصد آنها کامیون‌های باری هستند.

تکنیک کامیون برقی به تکنیک مترو یا اتوبوس برقی همانند است: هر کامیون پس از ورود به اتوبان به کابل بالای جاده وصل می‌شود و از طریق آن انرژی مورد نیاز موتور را تأمین می‌کند. کامیون پس از ترک اتوبان می‌تواند با برق ذخیره شده در باتری‌ها به حرکت خود ادامه دهد، و پس از ته کشیدن باتری با موتور دیزلی حرکت کند.

تا سال 2022 پنج شرکت بزرگ حمل و نقل آلمان کامیون‌های خود را به دستگاه الکتریکی مجهز می‌کنند. هدف آن است که ترابری هم با محیط زیست سازگار گردد و هم سروصدای کمتری تولید شود.

نتایج آزمونی که در جنوب هسن پیاده شده، برای ترابری آینده اهمیت زیادی دارد، زیرا به زودی همین تکنولوژی در ایالت‌های دیگر آلمان نیز به آزمایش گذاشته می‌شود.

ریتا شوارتسلور زوتر، دبیر وزارت محیط زیست آلمان، در مراسم گشایش "اتوبان برقی" گفت: «ما باید بیش از پیش در نوآوری‌های تکنیکی سرمایه‌گذاری کنیم».

او گفت که در سال‌های آینده حمل و نقل کالا در جاده‌ها افزایش می‌یابد، که طبعا آلودگی بیشتری به همراه می‌آورد. باید تکنیک‌های جدیدی یافت که با حجم بالای آلودگی هوا مقابله کند.

منبع : عصر خودرو

نظرات کاربران

یک دیدگاه ارسال کنید

دیدگاهی وجود ندارد