به نقل از عصر ایران ؛ آرش کجویی با تاکید بر این مطلب، افزود: بر اساس مصوبه شورای‌عالی استاندارد، خودروسازان می‌توانند با رعایت استاندارد خودروهای جدیدی را جایگزین این دو خودرو کنند.

 

وی در این خصوص تصریح کرد: البته با توجه به شرایط تحریم و محدودیت‌های که خودروسازان داخلی با آن رو به رو هستند، نمی‌توان انتظار داشت که ناگهان تعداد زیادی از خودروهای قدیمی تولیدشان متوقف شود و تلاش هم بر این بود که تصمیم‌گیری در این زمینه به شکلی پلکانی انجام شود.

 

این کارشناس حوزه خودرو در ادامه با اشاره به درخواست‌های مصرف‌کنندگان برای ورود خودروهای جدید به بازار نیز افزود: البته نظر مردم و کارشناسان هم بر ورود خودروهای با کیفت تر و دارای آپشن‌های جدیدتر به بازار بوده است.

 

کجویی در خصوص نرخ خودروها نیز ادامه داد: البته این وضعیت افزایش نرخ دلار و تحریم‌ها نیز بر نرخ تمام شده خودروهای ارائه شده توسط خودروسازان بی‌تاثیر نبوده است که دستگاه‌های مرتبط نسبت به کنترل وضعیت به خوبی اقدام کردند.

 

وی تصریح کرد: باید توجه داشت که تورم بر تمامی بازارها تاثیر می‌گذارد و علاوه بر خودرو سایر کالاهای سرمایه‌ای نیز در چند هفته اخیر با افزایش نرخ مواجه بوده‌اند.