تولید محدود لامبورگینی «آونتادور اس وی»

تولید محدود لامبورگینی «آونتادور اس وی»
شرکت لامبورگینی اعلام کرد: تنها ۶۰۰ دستگاه از مدل جدید خود تولید خواهد کرد. ...

ه گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از موج، شرکت لامبورگینی در نمایشگاه خودرو شانگهای از آونتادور LP 750-4 SV، که قرار است در یک سری محدود ۶۰۰ دستگاهی ساخته شود رونمایی کرد.
طبق استانداردهای لامبورگینی، تولید ۶۰۰ واحد از یک مدل، تعداد کمی نیست. سال گذشته، این زیرمجموعه فولکس واگن درکل ۲۵۳۰ دستگاه خودرو در سراسر جهان به فروش رسانده است، درحالی‌که تاکنون فروش سال ۲۰۱۴ این شرکت، بهتر از سال جاری بوده است.
۱۱۲۸ دستگاه از کل این فروش مربوط به آونتادورهای کوپه و رودستر بوده است و این بدین معنی است که آوانتادور LP 750-4 SV تنها نیمی از فروش سالانه خط تولید آوانتادور را تأمین خواهد کرد.
در قلب این سوپر اسپرت از یک موتور ۱۲ سیلندر ۶٫۵ لیتری تنفس طبیعی که توانایی تولید قدرتی معادل ۷۴۰ اسب بخار در دور ۸۴۰۰ و گشتاور ۶۹۰ نیوتن متر در دور ۵۵۰۰ را دارد، استفاده‌ شده است. این مدل در مقایسه با نسخه استاندارد آوانتادور ۵۰ کیلوگرم سبک‌تر است و در نتیجه در ۲٫۸ ثانیه صفر تا صد را پر می‌کند و می‌تواند با حداکثر سرعت بیش از ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت تاخت‌وتاز کند.
قیمت این سوپر اسپورت در اروپا (بدون محاسبه مالیات) از ۳۲۷,۱۹۰ یورو شروع می‌شود، در حالی‌که مشتریان آن در ایالات‌متحده باید(بدون محاسبه مالیات) ۴۸۵,۹۰۰ دلار بابت آن پرداخت کنند.

 

نظرات کاربران

پاسخ دهید